Šťastie

Som v pohode, ako to máte vy?

Nie je to vždy jednoduché ale…. Takto nejako sa to vždy začína. A je len na vás ako to ale pokračuje. Máme tu situácie ktoré sme nikdy nezažili, stávajú sa nám veci, ktoré sú pre nás nové.

A teraz čo s tým? V dávnej minulosti som kdesi čítala, že problém je taký veľký ako mu dovolíme. Každý problém má riešenie a je to celé v našom pohľade na vec. Odvtedy si poviem, čo najhoršie sa mi môže stať ak problém vyriešim tak či onak a nakoniec….nemám problém!

Video si môžete pozrieť TU:

Z každej situácie sa snažím niečo naučiť. Z tej dobrej i menej príjemnej. Sú veci ktoré neovplyvníme i keď sa budeme ako snažiť. A to sú presne tie, ktoré posúvajú vpred. Situácie o ktorých si myslíme že už nič horšie sa stať nemôže a o pár rokov si ich pamätáme s úsmevom presne ako to, čo nám pomohlo v našej ceste. V bežnom živote je mnoho vecí ktoré nás odľahčia a urobia prácu za nás, aby sme sa mohli venovať niečomu inému. Príklad je taká umývačka riadu. Pred rokmi som ju kúpila z dôvodu šetrenia vody. A áno, aj ja patrím do kategórie čo nemusím, delegujem. Táto mašinka mi dovolila tráviť viac času s rodinou alebo nájsť si chvíľku pre seba bez pocitu viny že niečo nestíham. A takto môžem pokračovať. Je kopa vecí ktoré uľahčujú každodenný život. Nezáleží na tom či je to zariadenie, program, alebo človek.

Teraz je čas keď sa biznis spomalil, odvetvie cestovného ruchu, služieb a ubytovania je na bode mrazu. Je to smutné? Áno. Môžeme s tým niečo urobiť? Ani veľmi nie. Všetko záleží od niekoho iného. Ale čo môžeme urobiť je pracovať na sebe. Či už cvičením, vzdelávaním sa alebo budovaním systému. Majitelia stále rozmýšľajú ako udržať pracovníkov, pracovníci ako uživiť rodinu a celý systém je na spadnutie. Teraz je tá správna chvíľa naučiť sa nový jazyk, prečítať si biznis knihu a pouvažovať ako sa to dá zlepšiť.

Ja osobne mám teraz obdobie tvorenia. Tvorím nové články, ďalšiu knihu a rozmýšľam čo ďalej. Kde vidím seba za rok alebo dva? Toto obdobie neistoty ktorým práve prechádzame sa raz skončí. Zatiaľ nikto nevie kedy, život však praje pripraveným. Výber je to čo nás od seba odlišuje. Každý si môže vybrať. A vždy máte na výber. Áno, môžem sedieť doma a plakať nad svojou žalostnou situáciou, ale taktiež sa môžem zodvihnúť a niečo s tým robiť. Online marketing bola pre mňa ešte pred rokom veľká neznáma. Zahryzla som sa do toho a pokračujem. Rozšírilo mi to obzor, možnosti.

Aj ja mám dni kedy sa mi nič nechce alebo nemám inšpiráciu. Práve minulú sobotu to tiež takto bolo. Nuž manžel navaril, postaral sa a syn ma nechal oddychovať s úžasom v tvári že ma asi nikdy ešte nevidel o 1 poobede v pyžame. Prespala som skoro celý deň. Aj to je súčasť života.

V nedeľu som mala toľko energie, že som ešte aj koláč upiekla podľa sestrinho zdravého receptu a chutil celkom fajn. Keďže sa práve toľko nenavštevujeme a neklebetíme s kamoškami a kolegami, príde mi to niekedy smutné. No nevzdávam sa. Veď to najhoršie už máme za sebou. Čoskoro pôjdeme späť do nového “normálu“ keď sa znova budeme stretávať, cestovať a plniť si svoje sny.

Či už ste doma z dôvodu karantény, momentálnej straty práce alebo len tak v medziobdobí, urobte niečo pre seba. Napíšte si na papier po čom túžite, čo vás napĺňa a aj to čo chcete zmeniť. Všimli ste ži že naschvál píšem čo chcete zmeniť, nie čo by ste chceli zmeniť? Rozdiel je v myslení a ponímaní vecí. Ak to idete zmeniť, tak smelo do toho. Naučte sa povedať nie a žite si svoje sny.

Je jedno čo vám kto povie, alebo si myslí. Takto to mám ja. A ako je to u vás?

Hospitality expert willing to help you to reach your goals. Author of eBook about service and hospitality From Zero to Hero and How to get a dream job. More on
Komentáře

Přidat komentář

Your email address will not be published.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.