Hrebienok

Letný výlet na Hrebienok, Bilíkovu chatu a vodopády – Vysoké Tatry, Slovensko

Momentálne je cestovanie zastavené, tak prišiel čas na objavovanie atrakcií v blízkosti. Moje domovské mesto Poprad sa nachádza vo Vysokých Tatrách. Toto krásne miesto sa nachádza neďaleko poľských hraníc a cesta autom trvá menej ako 1 hodinu. Sú tu turistické trasy a je k dispozícii niekoľko výletov. Vybrala som si ten ľahký – Starý Smokovec a Hrebienok.

Z Popradu sme sa za 30 minút elektrickým vláčikom dostali do Starého Smokovca. Cestovný lístok pre dospelých je 1,50 EUR na jednu cestu. Cestovné lístky sú k dispozícii online, a preto je to jednoduché . Elektrický vlak má 3 zastávky pred dosiahnutím Starého Smokovca. Turisti nastupujú na každej zastávke, hotely a ubytovanie v súkromí sa nachádzajú vo všetkých malých dedinách okolo Popradu a hôr. Niekedy v letnom období to tu môže byť trochu preplnené.

Turistická mapa Tatier
Turistická mapa Vysokých Tatier

Keď sme dorazili do Starého Smokovca, pokračovali sme okolo hotela Smokovec do hotela Grand a hneď za ním je vlaková stanica, cez ktorú sa dostanete na Hrebienok. Spiatočný lístok stojí 9 eur

a je to 10 minút jazdy hore. My sme sa vydali na turistický peší chodník, predpokladá sa že to bude 40 minút cesty. Nuž, trvalo nám to viac ako 1 hodinu, aby sme sa tam dostali. Počasie bolo príjemné a slnečné a stretli sme sa s mnohými turistami oboma smermi. Tento chodník vedie cez celé Vysoké Tatry. Turisti si zvyčajne rezervujú nocľah na chatách okolo a ráno pokračuje do svojho ďalšieho cieľa.

Lanovka na Hrebienok

Hrebienok je prekrásne miesto s nádherným výhľadom 1285 m nad morom. Hrebienok má čo ponúknuť. Relaxačná zóna s drevenými sochami medveďov je ideálna na fotografovanie a zábavu pre deti. Nachádza sa tu aj tubing, šmýkanie sa v gumenom kolese. Je tu veľa zábavy pre celú rodinu. Jeden lístok na jazdu stojí 2 EUR, 5 jázd je za 8 EUR. Toto miesto sa v zime využíva aj na kĺzanie po snehu.

K dispozícii je stanica lanovky, v ktorej sa nachádza malý snack bar. Vonku je postavená reštaurácia Hrebienok so širokou ponukou jedál. Nájdete tu tiež verejné záchody, ktoré môžu byť užitočné, keď potrebujete. K dispozícii sú aj miniatúry tatranských chát s obchodmi so suvenírmi. Pohľadnice, mapy, magnetky na chladničky vám budú pripomínať že ste toto miesto navštívili.

Výstava miniatúr tatranských chát Hrebienok
Výstava miniatúr tatranských chát Hrebienok

O niečo ďalej, 1255 m nad morom sa nachádza Bilíkova chata. Hotel je vyrobený z dreva a ponúka ubytovanie a stravovanie v typickej reštaurácii. Menu bolo skvelé, po návrate z vodopádov sme sa rozhodli vrátiť sa sem na obed.

Vodopády Studeného potoka sú vzdialené asi 20 minút chôdze od Bilíkovej chaty. Keď sa tam dostanete, miesto je nádherné. Cestou sme sa stretli s mnohými turistami, tiež s niekoľkými psami. Cesta môže byť veľmi preplnená, odporúčam dobré trekové topánky. Vodopády sú krásne, osviežujúce a chladné. Je tam niekoľko pekných miest na fotografovanie. S malými deťmi musíte byť trochu opatrný, povrch môže byť klzký. Príroda stojí za tú prechádzku. Z vodopádov môžete pokračovať do Rainerovej chaty. Tentokrát sme zakončili cestu späť do Billíkovej chaty a dali si obed.

Reštaurácia je priestranná a ponúka aj vonkajšiu letnú terasu. Čašníci sú veľmi úslužní a rýchli. Jedlo bolo skvelé, prišlo tiež rýchlo. Pre hostí z reštaurácie je k dispozícii aj WC vnútri budovy. Obed trval menej ako 1 hodinu a potom sme pokračovali späť do Starého Smokovca. Použili sme cestu pre autá, kde sa ľahšie kráčalo. Výlet na Hrebienok po tejto ceste je pohodlný aj s detským kočíkom. K vodopádom však vedie iba turistická cesta, ktorú sa neodporúčam pre deti v kočíku. Iba keď ich rodičia odnesú, môžu navštíviť aj vodopády.

Slovensko je nádherné, v lete aj v zime. Tento výlet nám trval pol dňa so všetkým cestovaním z Popradu. 7 hodín horských zážitkov. Odporúčam pre rodiny, páry alebo pre kohokoľvek.

Už plánujem našu ďalšiu cestu …

Hospitality expert willing to help you to reach your goals. Author of eBook about service and hospitality From Zero to Hero and How to get a dream job. More on
Komentáře

Přidat komentář

Your email address will not be published.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.